Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 3 - 5 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

wyboryWirus szaleje. Po tym, jak w naszej gminie potwierdzono pierwszy przypadek, blady strach padł na mieszkańców. Dziś co druga niemal osoba w maseczce. Zaostrzone środki ochrony od jutra jeszcze bardziej będą, w trosce o bezpieczeństwo, uprzykrzać życie. Tymczasem partii rządząca prze. Prze do wyborów. Choćby po trupach, choćby po masowych zakażeniach w trakcie wyborów.  To nie ważne, kto zachoruje i kto umrze. Mamy iść do urn (wyborczych). Głosem rozsądku są samorządy, na których spoczywa obowiązek organizacji wyborów. To samorządy organizują lokale wyborcze i dysponują do pracy przy administracji wyborami swoich pracowników. I coraz więcej prezydentów, burmistrzów i wójtów, z obawy o zdrowie i życie pracowników, członków komisji wyborczych i samych głosujących odmawia w listach do PKW tego obowiązku. Wczoraj taki list opublikował nasz burmistrz, Edward Szupryczyński. Takich listów jest coraz więcej. Włodarze wielu miast, mimo grożących im kar woli wyroki za sprzeciwianie się organizacji wyborów niż wyroki kary pozbawienia wolności do lat 3 za narażenie życia i zdrowia obywateli.

Sądząc po tempie przygotowań do wyborów, te mogą się nie odbyć. Jak podkreśla w rozmowie z nami burmistrz, do dziś nie zgłosił się nikt chętny do pracy w komisji wyborczej. Co więcej, w gminie do dziś nie pokazał się sam Komisarz Wyborczy, który pracuje jedynie zdalnie, unikając bezpośredniego kontaktu przy organizacji wyborów. Tymczasem termin zgłaszania się chętnych do pracy w komisjach mija 10 kwietnia. 

 

 

                                                                                                         Głuchołazy 2020-03-29 

 

                                                                                                      Pan 

                                                                                                   Sylwester Marciniak

                                                                                                      Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej

                                                                                                Ul. Wiejska 10 02-902 Warszawa 

 

 

Szanowny Panie Przewodniczący, 

 

Z uwagi na rozprzestrzeniającą się na całym świecie epidemię koronawirusa i wywoływanej przez niego choroby Covid-19 oraz w związku z obawą co do możliwości bezpiecznego przygotowania i przeprowadzania wyborów na urząd Prezydenta RP w dniu 10 maja 2020 r., apeluje do Pana o podjęcie wszelkich niezbędnych kroków, które pozwolą zmienić w/w termin wyborów. 

Wskazuję, że na chwilę obecną nie ma dyżuru stacjonarnego Urzędnika Wyborczego w Urzędzie Miejskim w Głuchołazach, a co więcej diametralnie spadło zainteresowanie wśród mieszkańców Gminy Głuchołazy udziałem w pracach OKW, co może poważnie utrudnić skompletowanie składów OKW. Ponadto z uwagi na fakt, iż podejmowane przez Rząd Rzeczpospolitej Polskiej działania, polegające na wprowadzaniu kolejnych ograniczeń swobód obywatelskich sprowadzają się przede wszystkim do ograniczania kontaktów międzyludzkich oraz unikania skupisk ludności, niemożliwym może okazać się przeszkolenie oraz ukonstytuowanie składów OKW. Podobnie, należy podkreślić, iż nie można przeprowadzać samych wyborów bez uniknięcia grupowania się czy to wyborców, czy to pracowników obsługujących wybory w skupiska ludzkie. W takiej sytuacji zapewnienie sprawnego i bezpiecznego przebiegu wyborów jawi się jako zadanie praktycznie niemożliwe do zrealizowania. Przy czym wskazuje się, że aktualnie rozwój epidemii przybiera na sile i mało prawdopodobnym jest scenariusz, iż zakończy się ona w ciągu kilku lub kilkunastu tygodniu. Z tego też powodu jako Burmistrz Głuchołaz podjąłem już kilka trudnych decyzji dotyczących m.in. przesunięcia w czasie wielu imprez sportowych, rekreacyjnych czy też kulturalnych, w trosce o dobro mieszkańców. 

I właśnie w trosce o dobro mieszkańców Gminy Głuchołazy, w trosce o ich zdrowie i życie, zwracam się do Pana Przewodniczącego z niniejszym apelem i proszę o podjecie wszelkich niezbędnych kroków- zmierzających do zmiany terminu wyborów na urząd Prezydenta RP.

 

                                                                                                                   Z wyrazami szacunku

                                                                                                                    Burmistrz

                                                                                                                 mgr Edward Szupryczyński

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


1 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: