Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

1585342527790c 02O tym, że mieszkańcy nie przestrzegają zasad wiemy od dłuższego czasu. Zebrania młodzieży w skwerkach, w mało uczęszczanych miejscach szczególnie po zapadnięciu zmroku. Umawiają się za pośrednictwem mediów społecznościowych. To już nie są przypadkowe zbiórki, ale zaplanowane akcje. Zasad kwarantanny nie przestrzegają osoby starsze. A to grupa największego ryzyka powikłaniami. Seniorzy, wychowani za poprzedniego ustroju nie uznają wprowadzonych zasad, gdzie partia władzy stanowiło niepodważalne prawo. Teraz zachowują się tak, jakby żyli na bakier z władzą i wprowadzonymi obostrzeniami. 

Dzwonią do nas mieszkańcy zbulwersowani tym co widzą wieczorami. Wczoraj po 21 telefon od mieszkańca, który z okien zobaczył grupkę ludzi, wyposażonych w alkohol i zmierzających w rejon nadrzecznych "bulwarów" przy Opolskiej. Sugerujemy dzwoniącemu, by zgłosić to na Policję. Ktoś napisze, że to z zazdrości. Bo ktoś siedzi w domu i tylko z zazdrością spogląda z okien widząc, jak inni prawo mają w tylnej części ciała, bawiąc się i pokazując, że oni nie zachorują, ich wirus ominie. Tylko, że to błędne mniemanie. A gdy wirus już dopadnie, to zachoruje ten lekceważący zasady i sporo innych osób biorących udział w zgromadzeniu, których nieświadomie zdąży zarazić, zanim sam po okresie inkubacji wirusa zauważy objawy choroby. 

Jeszcze wczoraj otrzymaliśmy przez naszą mobilną aplikację zdjęcie kolejki do sklepu przy ul. Góra Świętej Anny. Zdjęcie w nagłówku. Gdzie tu zasady separacji pomiędzy osobami? Gdzie respektowanie wprowadzonego prawa o unikaniu zgromadzeń? W końcu czyja to wina, że dopuszcza się do tworzenia takiego zgromadzenia? 

Idąc tą drogą nie unikniemy wirusa. I ten, prędzej, czy później dotrze do naszej miejscowości. O ile już nie jest, tylko że nikt o tym jeszcze nie wie.

Albo wszyscy swoim zachowaniem uniemożliwiamy transmisję wirusa na kolejne osoby, albo znajdą się czarne owce, które będą to czynić ułatwiając rozprzestrzenianie się pandemii, niwecząc akcję unikania kontaktu  i kwarantanny. Może wszyscy zacznijmy żyć na bakier z zasadami kwarantanny. Niech zachorują i umrą ci, którzy nie zdołali się obronić przed chorobą. Ten rodzaj selekcji naturalnej promował premier pewnego wyspiarskiego kraju. Ten sam, który swój kraj niedawno wyrwał z Unii Europejskiej.

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.

Przeczytaj także: