Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

(Artykuł przeczytasz w 2 - 3 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

christmas 1709183 480 Chyba każdy z nas oczekuje z radością na Święta Bożego Narodzenia. Dźwięki kolęd, ubrana choinka, a pod nią prezenty. Unoszący się w powietrzu zapach pieczonych ciast. Ten świąteczny klimat sprawia, że emanujemy pozytywnymi emocjami. W entuzjastycznym nastroju  przygotowujemy świąteczne potrawy, dekorujemy stół i wypatrujemy pierwszej gwiazdki na niebie. Z niecierpliwością czekamy na gości, którzy również z nami zasiądą do wigilijnej wieczerzy. Taka atmosfera towarzyszy nam tylko raz w roku. Jest to niewątpliwie przepiękny i rodzinny czas. ...Tak było dotychczas… Nasuwa się nurtujące pytanie: jak w tym roku będą wyglądać święta?


Niestety wprowadzone restrykcje dotyczące liczby osób, które będą mogły nas odwiedzić nie wzbudzają ukontentowania, a wręcz wywołują obiekcje. Wypowiedź  premiera Mateusza Morawieckiego spuentował ripostą na portalu społecznościowym senator Koalicji Obywatelskiej Marcin Bosacki prezentując zdjęcie sześcioosobowej rodziny. "Morawiecki ogłosił, że w Wigilii będzie mogło wziąć udział najwyżej pięć osób. Kogo mamy usunąć z naszej rodziny?"


- Projekt rozporządzenia, który jest aktualnie w konsultacjach, mówi wyraźnie, że oprócz domowników, którzy na co dzień ze sobą mieszkają, w gospodarstwie domowym podczas spotkania może przebywać dodatkowych pięć osób spoza gospodarstwa domowego Ograniczenie kontaktów i mobilności społecznej jest najlepszym sposobem na przerwanie transmisji wirusa w społeczeństwie - skonkludował Müller.


Nasuwa się kolejne intrygujące pytanie: co z członkami rodziny, którzy pracują poza granicami naszego kraju i nie mieszkają wspólnie z nami na co dzień pomimo zameldowania np.: mąż, dorosłe dzieci. Jak powinniśmy to interpretować? Czy te osoby zaliczają się do gospodarstwa domowego czy raczej powinni być traktowani jako goście?


 - Przede wszystkim najważniejsza jest odpowiedzialność, każdego z nas. W każdej takiej jednostkowej i indywidualnej sytuacji liczymy na zdrowy rozsądek. W przypadku gospodarstwa domowego przyjmuje się, że mamy z nim do czynienia, gdy grupa osób wspólnie się utrzymuje i ze sobą na co dzień mieszka. Niezależnie od tego apelujemy, żeby w te święta ograniczyć do minimum podróże, przemieszczanie się i spotkania rodzinne. Im szybciej postawimy tamę koronawirusowi, tym szybciej wrócimy do normalności - tłumaczy rzecznik rządu.


Z dezaprobatą spotkała się również informacja o wprowadzeniu ograniczeń związanych z przemieszczaniem się poza granice naszego kraju.
- Proszę nie planować żadnych wyjazdów, żadnych nart w Austrii czy we Włoszech - mówił premier Morawiecki.
- Apelujemy o odpowiedzialne zachowanie. Sytuacja epidemiczna, w której się obecnie znajdujemy, nie jest dobrym momentem na planowanie wyjazdów zagranicznych, ale także tych krajowych. Nie powinniśmy również w trakcie świąt Bożego Narodzenia planować dużych spotkań z rodziną czy przyjaciółmi – zreasumował Muller.


W związku z epidemią trwają konsultacje dotyczące wdrożenia kolejnych obostrzeń. Jest to uzależnione od dynamiki zachorowań.Foto: Pixabay

 

 

Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.