Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
(Artykuł przeczytasz w 1 - 2 minut)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.
Przeczytano 0%

cross 2713353 480Święta Wielkanocne, które tak diametralnie różnią się od tych, do których powracamy pamięcią. Na pozór wykonujemy analogiczne czynności jak co roku – pieczemy ciasta, sprzątamy generalnie nasze mieszkania, ale jednak te nałożone restrykcje, które nas obligują do przestrzegania wprowadzają nas w zniechęcenie i mają deprymujący wpływ na nas. Wielu z nas ma obiekcje odnośnie tych zakazów i nakazów.
Nie posiadamy możliwości udziału w celebracjach liturgicznych, skorzystania z sakramentu pokuty, przyjęcia Eucharystii. Nie mamy również okazji spotkania się z rodziną.  W przypadku nierespektowania tych ograniczeń grożą nam kilkutysięczne sankcje karne. Pamiętajmy, jednak, że te obostrzenia, pomimo że sprawiają trudności w normalnym funkcjonowaniu, są obligatoryjne i bez nich liczba zachorowań z pewnością uległaby znacznemu przyrostowi.


Wczoraj był Wielki Piątek, który był dniem upamiętniającym śmierć Jezusa Chrystusa.  Dzień był pełnym zadumy, skłaniającym do deliberacji i refleksji nad Męką Chrystusa.
Tego dnia obowiązywał nas post ścisły. Zaleceniem było zachowanie abstynencji od pokarmów mięsnych do Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę.


W okresie kwarantanny wszyscy Parafianie zaproszeni są do przeżywania tego okresu za pośrednictwem Internetu i radiowych transmisji. Odnośnie spowiedzi sugerowany jest akt żalu doskonałego. Wyrażając szczery żal i zwracając się z prośbą o przebaczenie penitent uzyskuje przebaczenia grzechów. Istnieje opcja umówienia się telefonicznie z kapłanem. Jest ona możliwa w kościołach, kaplicach i innych stosownych, adekwatnych miejscach, z zachowaniem wszelkich środków ostrożności.


Dzisiaj Wielka Sobota, która chyli się ku zachodowi. W tym roku w naszej gestii spoczywa poświęcenie pokarmów. Jeżeli pragniemy tego dokonać zalecane jest odmówienie modlitwy tuż przed tym, zanim zasiądziemy przy świątecznym stole do uroczystego śniadanie wielkanocnego. Modlitwa powinna być odmówiona przez matkę lub ojca rodziny. „Droga do Nieba” nr 77.


W Niedzielę Wielkanocną wypada Procesja Rezurekcyjna.
O godz. 6:00 będziemy chcieli być - (drogą internetową) i przez transmisję Radia Opole - razem przy ZMARTWYCHWSTAŁYM PANU,
W kościele na Mszach Świętych będzie mogło być do 50-u osób.
W Poniedziałek Wielkanocny - porządek Mszy Świętych jak w każdą niedzielę.
Dyspensa od obowiązku uczestnictwa w Mszy Św. niedzielnej i świątecznej nadal jest aktualna. Czas Komunii Św. Wielkanocnej trwa do Niedzieli Trójcy Świętej włącznie.

Życzę radosnych ŚWIĄT WIELKANOCNYCH, pomimo trudnej sytuacji, w której się znaleźliśmy. Optymizmu i wiary, że nadejdzie koniec pandemii i będziemy znowu odczuwać ukontentowanie, zadowolenie z życia.

 

 

Foto: Pixabay

 Udostępnij i polub nas!

Polub w FacebookPolub w Google PlusPolub w TwitterPolub w LinkedIn


0 Nie lubię0

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Reklama

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.