Reklama

Sprawdź jakość powietrza

smog

Pogoda dla Głuchołaz

Złap myszką i przesuwaj by zobaczyć inne dni.
Reklama

Kultura

Czytaj więcej...

 

  Zapraszamy na koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu zespołu Paruzja. Niestety z przyczyn pandemicznych, koncert odbędzie się "online". Transmisja na kanale YouTube zespołu, startujemy o godzinie 19.00. 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

qr code mobilnemini androidGlucholazyonline.com.pl w Twoim smartfonie!

Masz dla nas temat? Wyślij foto i opis poprzez aplikację mobilną. To najszybszy sposób na dotarcie do czytelników.

Najnowsze wiadomości i informacje o mieście w jednej aplikacji!

Aplikację na smartfony z systemem Android pobierzesz tutaj.


Czytaj więcej...
   

   Po kilku tygodniach, dobiegły końca prace związane z remontem Prezbiterium w kościele Św.  Wawrzyńca w Głuchołazach. Trochę inne niż to do którego się przyzwyczailiśmy przez tyle lat, ale co zrobić nic tylko trzeba się przyzwyczaić i iść z duchem czasu, Foto: archiwum parafia-glucholazy.pl

 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...

 

      Kto nie  był to niech żałuje.  Pod artykułem naszym o Święcie Kolorów w naszym mieście pojawiło się wiele negatywnych komentarzy. Ale takich imprez  brakuje w naszym mieście. Naprawdę, fb dwoił się i troił z ilości zdjęć właśnie ze "Święta Kolorów".

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

     Czytaj więcej...

    Piękna pogoda za oknem, zapowiada się ciekawie. Już w niedzielę zapraszamy do Muszli Leśnej na Jarmark Wawrzyńcowy. Więcej informacji na plakacie. Początek zaplanowano na godzinę 14.00. Przypomnijmy na terenie Muszli Leśnej obowiązują wytyczne Ministerstwa Zdrowia i GIS dotyczące zasad bezpieczeństwa epidemiologicznego.

 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

     Czytaj więcej...
     Kilka dni temu natrafiliśmy na ciekawy artykuł National Geographic, gdzie w poszukaniu taniego noclegu w Polsce, zaoszczędzeniu czasu, a czasami i sporej ilości pieniędzy, zaproponowano Góry Opawskie. Zapraszamy do lektury, bo warto. Wiele osób, mieszkających w Opolu, Wrocławiu wraca z chęcią do Głuchołaz. Piesze wędrówki, po pograniczu polsko - czeskim dają czasami więcej niż nie jeden urlop w miejscach dość często odwiedzanych przez turystów.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

     Czytaj więcej...

     Temat śmieci w naszym mieście powraca niczym bumerang. Mieszkańcy proszą o interwencję. Wiemy, "Koronawirus" , zmniejszone ilości pracowników, ale nie tędy droga. Jakiś czas temu na naszym fan pagu prezentowaliśmy fotografie mieszkańców odnośnie "syfu", bo inaczej tego nie można nazwać. Minęło kilka tygodni znów powrócił ten sam temat. Jak nam udało się dowiedzieć od jednego z mieszkańców " Gmina nie reaguje, dzwoniliśmy do wydziału odpowiedzialnego za ten teren - bez odzewu".  

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

         Czytaj więcej...
    W wieku 85 lat odszedł Stefan Kojder, wieloletni  zasłużony nauczyciel Liceum Ogólnokształcącego im Bolesława Chrobrego w Głuchołazach, pracował w liceum w latach 1962-1994. Był nauczycielem wychowania fizycznego i przysposobienia obronnego. Wieczny odpoczynek racz mu dać panie. 

 

 

 

 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...Chór Capricolium od początku swojej 23letniej działalności oprawia triduum paschalne w swojej parafii w Głuchołazach. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń zarówno dla chórzystów jak i parafian.

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...

W piątek, 7 lutego 2020 roku w Cenrum Kultury im. Kawalerów Orderu Uśmiechu odbył się wernisarz Piotra Nowackiego pod tytułem "Powroty".

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

Czytaj więcej...W samo południe na głuchołaskim rynku po raz kolejny tegoroczni abiturienci Zespołu Szkół pokazali się w tańcu, jaki towarzyszy maturzystom na każdej studniówce. Oprócz maturzystów w tańcu brali udział uczniowie Liceum Ogólnokształcącego, przedszkolaki i uczniowie podstawówek. Ale to nie wszystko - do tańca mógł przystąpić każdy, kto czuł się na siłach i znał krok. Tańczyli dorośli, przechodnie a nawet Burmistrz. Mimo nieprzyjemnej pogody radości z zabawy na rynku nie było końca. 

(Artykuł przeczytasz w 1 minutę)

  DO GÓRY


Nekrologi. Ślij (bezpłatne) poprzez formularz w zakładce Redakcja.

Co, gdzie, kiedy? Bieżące imprezy i zaproszenia. Organizujesz imprezę? Ślij plakat do nas.

Przejdź do działu bezpłatnych ogłoszeń lokalnych.

Dodaj swoje nowe ogłoszenie.